Da fraților! De astăzi puteți cumpăra Florin Salam și Nicolae Guță direct de pe iphone. Apple Store-ul și-a deschis porțile către România și a început cu ce se vinde mai bine la noi.
Citez câteva titluri în engleză:
Dirty World – Petrică Cercel
When are you left out of my life – Barndy
I’Drinking Today and Tommorow – Adi de la Vâlcea
the Bad World – Nicolae Guța cu Ștefan de la Bărbulești.
Traducerile sunt de excepție. 🙂
Aveți și preview la melodii. Adică puteți asculta începutul melodiei direct pe iPhone înainte de a cumpăra. Încercați. Eu era să-mi scap telefonul din mână în căutarea butonului de stop. 🙂

http://www.gaben.ro/2011/08/24/aplicatii-iphoneandroid-pentru-manelisti-si-cocalari/
ar mai fi…
Pentru Stiv a lu’ Jobs, fara numar, fara numar, fara numaaaaaar….
Acum pot muri toti dusmanii de ciuda, oficial pe turbo sistem de la Apple.
Bleah.
ce tare, din fericire nu ascult manele
It’s all about the Benjamin 🙂
Ma gandesc ca era cererea foarte mare, nu puteau sa ignore atatia clienti (se stie ca ascultatorii de manele urasc sa trebuiasca sa-si descarce, ilegal, muzica preferata).
Oare d-aia s-o inchide Nokia (de la Cluj), toti au dat buzna sa-si ia iFoane?
Dupa cum zicea si Gaben, nu Nokia era telefonul lor. 🙂
Pacat ca ai descoperit acum, dar, manele, sunt de vreo doi ani pe itunes store
Si le puteai cumpara din itunes store cu cont de Romania?
Eu stiu ca abia astazi au deschis portile cu muzica pentru Romania.
Absolut fenomenal. Acolo nu ajunsese maneaua. Rromânia!!
Indiferent unde aveai cont, idea e ca’s de mult acolo…
Na, imi cer scuze atunci.
@razvanbb te contrezi cu unul care asculta asa ceva? Mira-m-as sa le fi descarcat contra cost.
:)) pe principiul sa dam Cezarului ce-i al Cezarului. Traducerile sunt priceless
@icsulescu esti un pic off, am scris ca manelele sunt demult pe itunes store (ma intreb cu ai dedus tu ca sunt un ascultator de manele).
ai putea sa ma uimesti pe mine, cum faci tu se descarci muzica de pe itunes fara sa platesti?!! as fi recunoscator
Confirm ce a zis conytaac,
muzica romaneasca, inclusiv manele, sunt de mult pe iTunes. Parazitii, BUG, sunt de cativa ani pe iTunes de asemenea.
Exact pentru albumul pus aici, Razvan, scriam eu un review negativ – rautacios prin luna May 2008.
Deci exista de mult, da-i incolo … sa nu cumva sa aveti optiunea „1-Click” pentru cumparare activa si sa-i comandati pe astia ca va strica libraria 🙂