Pentru că vine o perioadă când brusc ne reactivăm imprimantele de acasă și constatăm cu surprindere că cerneala s-a uscat sau tonerul parcă trebuia schimbat, am zis să împărtășesc această experiență avută acum câteva luni cu un site care cu asta se ocupă.

Pe scurt, de la Cartușe pentru toți vă cumpărați.

De ce? Pentru că după o căutare disperată pe tot felul de site-uri dubioase, după ce aproape că-mi venea să-mi cumpăr altă imprimantă nouă văzând cât costă pe emag tonerele noi, un cititor m-a redirectat către acest domn, domn care mănâncă la micul dejun imprimante, la prânz servește tonere și seara se hărnește cu cerneală.

După ce mi-a zis că am comandat greșit și că uite ia-le pe alea că-s și mai ieftine și au și capacitate mai mare, a venit să mi le livreze personal (face asta în București) și am apucat să stăm un pic de vorbă și mi-a povestit câte-n lună și stele despre imprimante, tipuri de imprimante și care sunt alea compatibile bune și care nu și când merită să iei originale sau nu.

Deși site-ul nu este unul artistic și s-ar putea să vă pună un pic pe gânduri, este în realitate foarte bine structurat și găsiți rapid modelul de imprimantă și cartușele/tonerele/cerneala de care aveți nevoie. Și dacă nu, sunați-l direct pentru că știe și e priceput.

A fost una dintre cele mai reușite experiențe de achiziție mai ales că e o nișă plină de ciudățenii și niciodată nu știi ce e mai bun pentru imprimanta ta.

Să fie cartușe pentru toți! Am zis! 🙂